Žalgirio klinika
 
 
 
Klinikos centrai

Ataskaitos

Darbo užmokestis

Viešieji pirkimai

Vidaus tvarkos taisyklės

Darbuotojų etikos kodeksas

Projektai

Skelbimai

Siūlome darbą

Korupcijos prevencija

Bendradarbiaujame su Vilniaus
vaikų ir jaunimo dailės mokykla

Informacija apie tarnybines nuobaudas ir paskatinimus

 

 


 

Ar esate patenkinti savo dantų būkle ?

Taip
Ne
Apie mus

Viešoji įstaiga "Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinika" įsikūrusi pačiame Vilniaus centre, Kalvarijų ir Žalgirio gatvių sankryžoje. Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinika - tai vienintelis centras respublikoje, kur viename komplekse sutelktas studentų odontologų mokymas, studentų medikų mokymas ruošiant juos šeimos gydytojais, visų specialybių gydytojų odontologų bendras ir specialus tobulinimasis, odontologų specialistų ruošimas. Respublikos gyventojams teikiama visų lygių specializuota ir kvalifikuota ambulatorinė ir stacionarinė pagalba, vykdoma odontologinių ligų profilaktika ir metodinis vadovavimas jos įgyvendinimui, tiriamos odontologinių ligų priežastys, jų išplitimas. Rengiama metodinė medžiaga, konferencijos. Viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos steigėjai – Vilniaus universitetas ir Sveikatos apsaugos ministerija.

Vilniaus universiteto Senato posėdyje 2002 m. kovo 20 d. buvo patvirtinta nauja Medicinos fakulteto struktūra ir įkurtas Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Odontologijos institutas (direktorė – prof., m. dr. Vytautė Pečiulienė) ir jo struktūriniai padaliniai:

   · Klinikinės odontologijos centras;
   · Burnos, veido ir žandikaulių chirurgijos centras;

Dėl to, kad Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikoje mokosi dirbti studentai, tobulina kvalifikaciją gydytojai, ir kad būtų klinikinės bazės kuo glaudesnis kontaktas su mokslo – mokymo baze (Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Odontologijos institutu), tie patys centrai įkurti ir ligoninėje.

Kasmet ligoninėje gydoma per 3,5 tūkstančių ligonių. Konsultacinėje poliklinikoje specializuota ambulatorinė, diagnostinė ir gydomoji odontologijos pagalba suteikiama 60000 pacientų. Dar 11 000 pacientų suteikiama skubi odontologijos pagalba. Gydomieji ir diagnostiniai kabinetai aprūpinti modernia odontologine įranga ir radiologine aparatūra.

Apie 45% pacientų į stacionarą patenka skubos tvarka dėl veido uždegimų, žandikaulių bei veido kaulų lūžių.
Pagrindinis ligonių srautas - 77% gydomų ligonių stacionare, tai Vilniaus apskrities gyventojai. Iš jų Vilniaus miesto pacientai sudaro – 72%. Daug ligonių gydome iš Utenos, Panevėžio ir Alytaus.
Daugiausia ligonių gydoma dėl burnos organų, seilių liaukų ir žandikaulių uždegimų bei pūlynų, ir tai sudaro apie 50% visų susirgimų. Ne mažai pacientų gydoma dėl traumų. Dažniausiai tai buitinės traumos: įvairios žaizdos, sumušimai, dantų traumos, žandikaulių ir kitų veido kaulų lūžiai.

Kasmet gydoma ir operuojama apie 120 vaikų turinčių įgimtas veido ir burnos organų ligas. Vienas iš dažniausiai pasitaikančių apsigimimų yra viršutinės lūpos, alveolinės ataugos ir gomurio nesuaugimas. Šias įgimtas ydas turintys vaikai ir jų tėvai, nuo pirmų vaiko gimimo dienų susiduria su daugybe problemų, kurias padeda spręsti ir gydyti mūsų klinikos specialistų komanda. Konsultacijoje dalyvauja gydytojai ortodontai, veido-žandikaulių chirurgai, genetikai, logopedai. Konsultacijos vyksta kiekvieną trečiadienį nuo 11 val. konsultacinės poliklinikos 304 kabinete. Tėveliai informuojami apie vaiko priežiūros, maitinimo ypatumus, laukiančias chirurgines operacijas ir ortodontinį bei logopedinį gydymą.

Subūrus užsienyje stažavusiųjų gydytojų komandas didėja besikreipiančių konsultuotis dėl smilkininio apatinio žandikaulio sąnario susirgimų, dėl prarastų dantų atstatymo galimybių naudojant moderniausias implantacijos sistemas, o įsigijus šiuolaikinį endodontologinį mikroskopą – dėl sunkiausių dantų kanalų gydymo ir pergydymo atvejų. Naujas galvos ir kaklo srities kompiuterinis tomografas palengvina diagnostiką ir gydymo planavimą ne tik klinikos, bet ir visos respublikos gydytojams odontologams.

 
Všį Vilniaus Universiteto ligoninės Žalgirio klinika
Žalgirio g. 117, Vilnius, tel. (8 5) 272 75 00 (šiuo telefonu pacientų registracija nevykdoma),
faks. (8 5) 272 8576, el. paštas info@zalgirioklinika.lt
© 2018. Žalgirio klinika. Visos teisės saugomos. Dizainas ir programavimas: mediaPro