Žalgirio klinika
 
 
Klinikos centrai

Klinikos įstatai

Struktūra

Privatumo politika

Ataskaitos

Parama

Darbo užmokestis

Viešieji pirkimai

Vidaus tvarkos taisyklės

Paciento teisės ir pareigos

Informacija pacientams

Darbuotojų etikos kodeksas

Projektai

Skelbimai

Siūlome darbą

Korupcijos prevencija

Bendradarbiaujame su Vilniaus
vaikų ir jaunimo dailės mokykla

Informacija apie tarnybines nuobaudas ir paskatinimus

Piliečių chartija

 

 


 

Veido nesuaugimų gydymo poskyris
Lietuvoje kasmet gimsta apie 30-40 vaikų su įvairiais įgimtais veido nesuaugimais ir kitomis veido ir žandikaulių srities deformacijomis. Tai sudėtingos veido raidos anomalijos, sutrikdančios estetinę paciento išvaizdą, turinčios įtakos kalbos formavimuisi ir dantų dygimui.Visapusiška pacientų su veido nesuaugimais reabilitacija yra ilga, sudėtinga ir reikalauja kruopštaus veido ir žandikaulių chirurgų, logopedų, ortodontų, gydytojų-ortopedų (protezistų) darbo Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio  klinika turi  senas pacientų su veido nesuaugimais reabilitacijos tradicijas.

Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio  klinikoje įkurtas Veido nesuaugimų poskyris,  vienintelis specializuotas veido nesuaugimus ir veido-žandikaulių deformacijas koreguojantis poskyris Lietuvoje. Nors oficialiai poskyris įsteigtas tik 2007m, faktinė veikla atitinkanti visus veido nesuaugimų centrui keliamus reikalavimus ir vykdoma jau daugiau nei 10 metų. Čia sistemingai gydoma daugiau nei 80 procentų visos Lietuvos pacientų, kurie yra gimę su veido nesuaugimais.
Šiame poskyryje vyksta nuolatinis tos pačios komandos specialistų bendradarbiavimas, vykdoma klinikinių atvejų dokumentacija,  gydytojai stažuojasi ir tobulinasi nesuaugimų gydymo srityje, dalyvauja tarptautiniuose moksliniuose projektuose analizuojančiuose ilgalaikius gydymo rezultatus.
Vaikų su veido nesuaugimais chirurgines korekcijas koordinuoja veido ir žandikaulių chirurgas doc.dr. L.Zaleckas, kalbos korekcijas - logopedė A. Lipnickiene, ortodontinį gydymą ortodontė L. Linkevičienė. Gydytojai konsultuoja pacientus kiekvieną trečiadienį nuo 11 val.,  kiekvienam pacientui sudaromas ir jo tėvams pristatomas individualus gydymo planas. 
Visas chirurginis ir ortodontinis gydymas bei kalbos korekcijos pacientams  su veido nesuaugimais kompensuojamas ligonių kasų  ir yra nemokamas. Atvykdami i konsultacijas pacientai turi turėti siuntimą veido ir žandikaulių chirurgui ar ortodontui. Pacientų tėveliai plačiau apie veido nesuaugimų gydymą gali paskaityti gydytojų paruoštame informaciniame puslapyje internete tėveliams www.cleft.lt.


Poskyryje dirbantys gydytojai:

 Gydytojai  Specialybė  Konsultacijų laikas
 Doc., m. dr. Linas Zaleckas  Veido ir žandikaulių chirurgas  III 11:00-13:00
   Gyd. ortodontė  IV 9:00-12:00
 Asta Lipnickienė  Logopedė

 I 14:00 - 19:00
 III 10:00-15:00

     
 I, II, III, IV, V - savaitės dienos
 PM - porinės mėnesio dienos
 NM - neporinės mėnesio dienos
 
Všį Vilniaus Universiteto ligoninės Žalgirio klinika
Žalgirio g. 117, Vilnius, tel. (8 5) 272 10 31 (šiuo telefonu pacientų registracija nevykdoma),
faks. (8 5) 272 8576, el. paštas info@zalgirioklinika.lt
© 2021. Žalgirio klinika. Visos teisės saugomos. Dizainas ir programavimas: mediaPro