Naujienos

2021 - 10 - 15

Gydytojas veido ir žandikaulių chirurgas: paspirtukų vairuotojų traumos būna daug rimtesnės nei tik dantų lūžimai

Viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos Priėmimo-Skubios pagalbos skyriaus vedėjas – gydytojas veido ir žandikaulių chirurgas Dalius Matkevičius TV3 žinioms pasakojo apie tai, su kokiomis traumomis į Žalgirio kliniką atvyksta paspirtukų vairuotojai.

Per tris šių metų vasaros mėnesius vien į Žalgirio kliniką su traumomis veido srityje kreipėsi apie 800 paspirtukininkų: 600 paspirtukų vairuotojų dėl patirtų traumų suteikta skubioji pagalba ir jie išleisti gydytis namo, 189 paspirtukininkai gydyti ligoninėje. Ir dažnas jų buvo neblaivus.

„Dantų lūžimai šiuo atveju turbūt mažiausia problema. Mes jau sprendžiam, kaip užtikrinti gyvybines funkcijas. Masyvios žaizdos, masyvi hemoragija, sprendžiam net kartais ir apie kraujo komponentų perpylimus. Traumas patyrusių paspirtukininkų amžius jaunėja. Jeigu mes iki šių metų turėjom 40 metų ir vyresnius, šiemet jau amžiaus grupė atsirado nuo 3-4 metų ir ta amžiaus grupė pajaunėjo – neperkopia 30 metų“, – TV3 žinioms sakė Žalgirio klinikos Priėmimo-Skubios pagalbos skyriaus vedėjas – gydytojas veido ir žandikaulių chirurgas Dalius Matkevičius.

TV3 žinių reportažą galite peržiūrėti čia https://www.tv3.lt/naujiena/video/medikai-pasakoja-apie-suzeistus-paspirtukininkus-vazineja-girti-be-salmu-ir-nepaiso-taisykliu-n1116635