Apie mus

Viešoji įstaiga "Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinika" įsikūrusi pačiame Vilniaus centre, Kalvarijų ir Žalgirio gatvių sankryžoje. Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinika - tai vienintelis centras respublikoje, kur viename komplekse sutelktas studentų odontologų mokymas, studentų medikų mokymas ruošiant juos šeimos gydytojais, visų specialybių gydytojų odontologų bendras ir specialus tobulinimasis, odontologų specialistų ruošimas. Respublikos gyventojams teikiama visų lygių specializuota ir kvalifikuota ambulatorinė ir stacionarinė pagalba, vykdoma odontologinių ligų profilaktika ir metodinis vadovavimas jos įgyvendinimui, tiriamos odontologinių ligų priežastys, jų išplitimas. Rengiama metodinė medžiaga, konferencijos. Viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos steigėjai – Vilniaus universitetas ir Sveikatos apsaugos ministerija.

Vilniaus universiteto Senato posėdyje 2002 m. kovo 20 d. buvo patvirtinta nauja Medicinos fakulteto struktūra ir įkurtas Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Odontologijos institutas (direktorė – prof., m. dr. Vilma Brukienė) ir jo struktūriniai padaliniai:

  • Klinikinės odontologijos centras;
  • Burnos, veido ir žandikaulių chirurgijos centras;

Dėl to, kad Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikoje mokosi dirbti studentai, tobulina kvalifikaciją gydytojai, ir kad būtų klinikinės bazės kuo glaudesnis kontaktas su mokslo – mokymo baze (Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Odontologijos institutu), tie patys centrai įkurti ir ligoninėje.

Kasmet ligoninėje gydoma per 3,5 tūkstančių ligonių. Konsultacinėje poliklinikoje specializuota ambulatorinė, diagnostinė ir gydomoji odontologijos pagalba suteikiama 60000 pacientų. Dar 11 000 pacientų suteikiama skubi odontologijos pagalba. Gydomieji ir diagnostiniai kabinetai aprūpinti modernia odontologine įranga ir radiologine aparatūra.

Apie 45% pacientų į stacionarą patenka skubos tvarka dėl veido uždegimų, žandikaulių bei veido kaulų lūžių.
Pagrindinis ligonių srautas - 77% gydomų ligonių stacionare, tai Vilniaus apskrities gyventojai. Iš jų Vilniaus miesto pacientai sudaro – 72%. Daug ligonių gydome iš Utenos, Panevėžio ir Alytaus.
Daugiausia ligonių gydoma dėl burnos organų, seilių liaukų ir žandikaulių uždegimų bei pūlynų, ir tai sudaro apie 50% visų susirgimų. Ne mažai pacientų gydoma dėl traumų. Dažniausiai tai buitinės traumos: įvairios žaizdos, sumušimai, dantų traumos, žandikaulių ir kitų veido kaulų lūžiai.

Kasmet gydoma ir operuojama apie 120 vaikų turinčių įgimtas veido ir burnos organų ligas. Vienas iš dažniausiai pasitaikančių apsigimimų yra viršutinės lūpos, alveolinės ataugos ir gomurio nesuaugimas. Šias įgimtas ydas turintys vaikai ir jų tėvai, nuo pirmų vaiko gimimo dienų susiduria su daugybe problemų, kurias padeda spręsti ir gydyti mūsų klinikos specialistų komanda. Konsultacijoje dalyvauja gydytojai ortodontai, veido-žandikaulių chirurgai, genetikai, logopedai. Konsultacijos vyksta kiekvieną trečiadienį nuo 11 val. konsultacinės poliklinikos 304 kabinete. Tėveliai informuojami apie vaiko priežiūros, maitinimo ypatumus, laukiančias chirurgines operacijas ir ortodontinį bei logopedinį gydymą.

Subūrus užsienyje stažavusiųjų gydytojų komandas didėja besikreipiančių konsultuotis dėl smilkininio apatinio žandikaulio sąnario susirgimų, dėl prarastų dantų atstatymo galimybių naudojant moderniausias implantacijos sistemas, o įsigijus šiuolaikinį endodontologinį mikroskopą – dėl sunkiausių dantų kanalų gydymo ir pergydymo atvejų. Naujas galvos ir kaklo srities kompiuterinis tomografas palengvina diagnostiką ir gydymo planavimą ne tik klinikos, bet ir visos respublikos gydytojams odontologams.

Klinikos misija
Teikti pacientams mokslu ir pažangiausiomis technologijomis pagrįstas, saugias, kokybiškas, atitinkančias pacientų poreikius ir interesus bei viršijančias jų lūkesčius sveikatos priežiūros paslaugas, naudojantis turimais ištekliais, atsižvelgiant į steigėjo ir paslaugų užsakovo keliamus reikalavimus, taip pat užtikrinti informacijos apie paciento privatumą, pagarbą kitam žmogui bei išlaikyti orius gydytojo bei paciento santykius.

Klinikos vizija
Tapti viena geriausių šalyje, Europos sąjungos reikalavimus atitinkančia odontologijos klinika, išsiskiriančia kokybišku darbu ir optimalių sąlygų sudarymu pacientams bei personalui.

Asmens sveikatos priežiūros licencija
1999.12.30 Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos suteikė VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikai įstaigos asmens sveikatos priežiūros licenciją Nr. 1230.

Asmens sveikatos priežiūros licencija

Atitikties sertifikatas

2005 m. VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikai suteiktas kokybės vadybos sistemos LST EN ISO 9001:2015 atitikties sertifikatas. Patvirtinta, jog klinika atitinka reikalavimus šioje veiklos srityje:
- Asmens sveikatos priežiūra: būtinoji pagalba, pirminė, specializuota ir kvalifikuota ambulatorinė odontologija;
- Specializuota antrinė ir tretinė stacionarinė burnos, veido ir žandikaulių chirurgija, antrinė reanimacija ir intensyvioji terapija, antrinė plastinė ir rekonstrukcinė chirurgija, dienos chirurgija;
- Naujų tyrimo ir gydymo metodų kūrimas.

2012.10.11 Lietuvos Respublikos Odontologo rūmai suteikė odontologinės priežiūros (pagalbos) įstaigos licenciją Nr. 2102