Pacientams ir lankytojams

Nemokamos paslaugos (teisės aktų numatyta apimtimi)


Norint gauti paslaugas, apmokamas PSDF biudžeto lėšomis, asmuo turi:
 • būti draustas privalomuoju sveikatos draudimu,
 • turėti Lietuvos nacionalinei sveikatos sistemai priklausančių gydymo įstaigų siuntimą gydytojo specialisto konsultacijai,
 • pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
Pagal pasirašytą sutartį su ligonių kasa VUL Žalgirio klinikoje teikiamos:
  1. Specializuotos stacionarinės burnos, veido ir žandikaulių chirurgijos asmens sveikatos priežiūros paslaugos;
  2. Specializuotos ambulatorinės odontologijos asmens sveikatos priežiūros paslaugos

Gydytojų odontologų specialistų konsultacijų metu:

   • Nemokamai teikiamos paslaugos, išvardintos Gydytojo odontologo specialisto konsultacijos metu atliekamų odontologinių procedūrų, apmokamų PSDF biudžeto lėšomis, sąraše, patvirtintame SAM 2012-05-28 d. įsakymu Nr. V-462.
   • Už sunaudotas odontologines medžiagas ir vienkartines priemones moka visi gyventojai, išskyrus vaikus, moksleivius, besimokančius dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose, profesinių mokyklų dieniniuose skyriuose, iki jiems sukanka 24 metai, bei socialiai remtinus asmenis, pateikusius atitinkamas pažymas.

Plačiau apie paslaugas skaityti Klinikinės odontologijos centras

  1. Būtinosios medicinos pagalbos paslaugos

Klinikos Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje būtinoji medicinos pagalba teikiama visą parą, be poilsio dienų.

Poliklinikų ne darbo metu (20.00 – 8.00 val.) bei poilsio ir švenčių dienomis besikreipiantiems su dantų skausmu klinikoje teikiama būtinoji odontologinė pagalba.

Būtinoji medicinos pagalba teikiama nemokamai (siuntimas nėra būtinas):

   • Visiems nuolatiniams Lietuvos gyventojams, nepriklausomai, ar jie drausti privalomuoju sveikatos draudimu ar ne.
   • ES/EEE šalių piliečiams, Lietuvos piliečiams, deklaravusiems gyvenamąją vietą kitoje ES šalyje, pateikusiems valstybinį draustumą ir asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus.

Nemokamai teikiamos šios būtinosios pagalbos paslaugos (SAM 2004-04-08 Nr. V-208) :

   • Danties skausmo malšinimas:
    1. atliekant nejautrą vietiniais anestetikais burnoje;
    2. suleidžiant skausmą malšinančius medikamentus į raumenis;
    3. išrašant receptą nuskausminantiems vaistams.
   • Pūlinio atvėrimas ir jo drenavimas veido – žandikaulių srityje.
   • Kraujavimo stabdymas (po danties šalinimo ar atlikto pjūvio burnoje).
   • Veido – žandikaulių srities traumų diagnostika ir gydymas.

Gydymo paslaugos, viršijančios išvardintą būtinosios odontologinės pagalbos mastą, pacientui pageidaujant, gali būti teikiamos mokamai:

   • Dantų gydymas, atveriant pulpos kamerą ir uždedant laikiną plombą.
   • Neoperacinis dantų šalinimas.

2022 m. pasirašėme sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis dėl paslaugų teikimo ir apmokėjimo.

Žiūrėti sutartį

PSDF biudžeto lėšomis apmokamų paslaugų kainos

Kviečiame susipažinti su paslaugų kainomis, kuriomis asmens sveikatos priežiūros paslaugos yra kompensuojamos PSDF biudžeto lėšomis:

https://sam.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/sveikatos-draudimas-veiklos-sritis/valstybes-lesomis-apmokamu-asmens-sveikatos-prieziuros-paslaugu-sarasas-ir-ju-bazines-kainos

Ortodontiniai aparatai

Pasirašius sutartį su Valstybine ligonių kasa, vaikams iki 18 metų* tam tikrų būklių atvejais (žr. SAM 2012-07-05 įsakymą V-698 "Dėl ortopedijos techninių priemonių, kurių įsigijimo išlaidos kompensuojamos PSDF biudžeto, ir jų bazinių kainų sąrašų patvirtinimo"), PSDF biudžeto lėšomis yra kompensuojami šie ortodontiniai aparatai:

 • Ortodontinė plokštelė

Ortodontinė plokštelė - individualiai gaminamas išimamas aparatas. Pagrindas gaminamas iš specialaus plastiko. Prie pagrindo tvirtinami metaliniai kabliukai, spyruoklės, lankai ir sraigtai. Kabliukai fiksuoja plokštelę prie dantų. Spyruoklės, lankai ir sraigtai formuoja taisyklingus dantų lankus.

Kompensuojama esant dantų raidos ir dygimo sutrikimams, įstrigusiems ar suspaustiems dantims (išskyrus trečiuosius krūminius dantis), dantų ir veido anomalijų atvejais (įskaitant neteisingą sąkandį, išskyrus gydymo atvejus, kai yra nustatyta I ar II ortodontinės anomalijos sunkumo grupė). Taip pat nustačius įgimtas veido ir žandikaulių anomalijas bei deformacijas – gomurio nesuaugimą, lūpos nesuaugimą ir įgimtas kaukolės ir veido kaulų formavimosi ydas.

 • Abiejų žandikaulių funkcinis aparatas (išimamas / neišimamas)
  • Išimamas funkcinis aparatas – tai ortodontinis aparatas, skirtas augančių pacientų netaisyklingam sąkandžiui strėline ir vertikalia kryptimis koreguoti. Naudojami dviejų rūšių išimami funkciniai aparatai:
   1. monoblokas, susidedantis iš atraminių ir veikliųjų dalių. Pagrindinės dalys: plastikinis pagrindas, nukreipiamosios plastikinės plokštumos, iš nerūdijančio plieno išlenkti elementai, pritaikomi individualiai – vestibulinis lankas, Adamso kabliukai, taškiniai kabliukai, „C“ tipo kabliukai, įvairūs plečiamieji sraigtai;
   2. twin-blokas, susidedantis iš dviejų dalių: viršutinio dantų lanko dalies ir apatinio dantų lanko dalies. Konstrukcija parenkama individualiai, susideda iš atraminių ir veikliųjų dalių. Pagrindinės dalys: plastikinis pagrindas, nukreipiamosios plastikinės plokštumos, iš nerūdijančio plieno išlenkti elementai, pritaikomi  individualiai – vestibulinis lankas, Adamso kabliukai, taškiniai kabliukai, „C“ tipo kabliukai, įvairūs plečiamieji sraigtai.
  • Neišimamas funkcinis aparatas – ortodontinis aparatas, galintis būti dviejų tipų:
   1. prie vainikėlių tvirtinamas funkcinis aparatas (Herbsto tipo), priklausantis nenuimamų fiksuotų funkcinių aparatų grupei. Aparatą sudaro abipusis teleskopinis mechanizmas, susidedantis iš: 4 standartinių plieno vainikėlių, cementuojamų ant viršutinių pirmųjų krūminių dantų bei apatinių pirmųjų kaplių; 2 vamzdelių, fiksuojamų prie viršutinių pirmųjų krūminių dantų vainikėlių; 2 stumiamųjų strypų, fiksuojamų prie apatinių pirmųjų kaplių vainikėlių; 4 varžtelių, skirtų fiksuoti teleskopinius mechanizmus prie vainikėlių; aktyvinamųjų žiedų, skirtų aparatui aktyvinti gydymo metu; individualiai laboratorijoje gaminamo liežuvinio lanko, fiksuojamo prie apatinių pirmųjų kaplių vainikėlių ir apatinių pirmųjų krūminių dantų okliuzinio paviršiaus;
   2. prie breketų sistemos fiksuojamas funkcinis aparatas (Forsus tipo), priklausantis lanksčiųjų fiksuotų funkcinių aparatų, kuriuos sudaro tarpžandikaulinės fiksuotos spyruoklės, grupei. Prie breketų sistemos fiksuojamą funkcinį aparatą (Forsus tipo) sudaro: 2 nerūdijančio plieno spyruoklės; 2 spaustukai (prietaiso dalys, skirtos spyruoklėms pritvirtinti prie viršutinio žandikaulio krūminių dantų skruostinių vamzdelių); stumiamieji strypai (prietaiso dalys, sujungiančios spyruokles su apatiniu žandikauliu); aktyvinamieji žiedai, skirti aparatui aktyvinti gydymo metu. Strypų galuose yra kilputės, fiksuojamos ant apatinio žandikaulio breketų sistemos lanko už iltinių dantų.

Aparatas burnoje fiksuojamas naudojantis breketų sistema: aparatas tvirtinamas prie viršutinių pirmųjų krūminių dantų ortodontinių žiedų ir apatinio dantų lanko breketų sistemos lanko.

Kompensuojama esant dantų ir veido anomalijų atvejais (įskaitant neteisingą sąkandį, išskyrus gydymo atvejus, kai yra nustatyta I ar II ortodontinės anomalijos sunkumo grupė). Taip pat nustačius įgimtas kaukolės ir veido kaulų formavimosi ydas.

 • Viršutinio žandikaulio veido kaukė

Viršutinio žandikaulio veido kaukė – tai išorinio tempimo aparatas, naudojamas dentalinėms ir skeletinėms ortodontinėms anomalijoms gydyti ir viršutinio žandikaulio augimui modifikuoti. Veido kaukė susideda iš standaus rėmo, kuris užtikrina skeletinę atramą į smakrą ir kaktą, ir elastinio tempiklio, kuris pritvirtinamas prie viršutinio žandikaulio ortodontinio įtvaro burnoje.

Kompensuojama esant dantų raidos ir dygimo sutrikimams, įstrigusiems ar suspaustiems dantims (išskyrus trečiuosius krūminius dantis), dantų ir veido anomalijų atvejais (įskaitant neteisingą sąkandį, išskyrus gydymo atvejus, kai yra nustatyta I ar II ortodontinės anomalijos sunkumo grupė). Taip pat nustačius įgimtas veido ir žandikaulių anomalijas bei deformacijas – gomurio nesuaugimą, lūpos nesuaugimą ir įgimtas kaukolės ir veido kaulų formavimosi ydas.

 • Viršutinio žandikaulio distalinis tempimo aparatas

Viršutinio žandikaulio distalinis tempimo aparatas  – tai ortodontinis aparatas, individualiai pritaikomas pacientui iš standartinių pramoniniu būdu gaminamų elementų modulių, veido lanko ir ortodontinių žiedų. Veido lanką sudaro išorinis lankas, sulituotas su vidiniu lanku. Šį aparatą sudaro: išorinė dalis – kaklo juosta ar kepuraitė ir veido lankas, užtikrinantys  aparatui ekstraoralinę atramą; intraoralinė dalis – ortodontiniai žiedai su bukaliniais vamzdeliais, prie kurių burnoje pritvirtinamas vidinis lankas ir juosta arba kepuraitė su saugos moduliu.

Kompensuojama esant dantų raidos ir dygimo sutrikimams, įstrigusiems ar suspaustiems dantims (išskyrus trečiuosius krūminius dantis), dantų ir veido anomalijų atvejais (įskaitant neteisingą sąkandį, išskyrus gydymo atvejus, kai yra nustatyta I ar II ortodontinės anomalijos sunkumo grupė). Taip pat nustačius įgimtas veido ir žandikaulių anomalijas bei deformacijas – gomurio nesuaugimą, lūpos nesuaugimą ir įgimtas kaukolės ir veido kaulų formavimosi ydas.

 • Ortodontinis sraigtas, skirtas skeletinei atramai

Ortodontinis minisraigtas – tai nedidelio diametro (1,6–2,5 mm) ir kelių milimetrų ilgio (6–12 mm) sraigtas, sukamas į viršutinio ir (arba) apatinio žandikaulio kaulinį pagrindą. Šis minisraigtas  skirtas laikinai pritvirtinti ortodontinius aparatus (be osteointegracijos). Gaminamas iš biologiškai suderinamo metalų lydinio. Ortodontinis minisraigtas lengvai gali būti išimamas bet kuriuo ortodontinio gydymo metu. Ortodontiniai minisraigtai yra 2 tipų: savisriegiai ir įsukami į jau išgręžtą ertmę kauliniame audinyje.

Kompensuojama esant dantų raidos ir dygimo sutrikimams, įstrigusiems ar suspaustiems dantims (išskyrus trečiuosius krūminius dantis), dantų ir veido anomalijų atvejais (įskaitant neteisingą sąkandį, išskyrus gydymo atvejus, kai yra nustatyta I ar II ortodontinės anomalijos sunkumo grupė). Taip pat nustačius įgimtas veido ir žandikaulių anomalijas bei deformacijas – gomurio nesuaugimą, lūpos nesuaugimą ir įgimtas kaukolės ir veido kaulų formavimosi ydas.

 • Ortodontinis treineris

Ortodontinis treineris – tai iš lankstaus plastiko pagamintas standartinis išimamas ortodontinis aparatas. Aparato sienelės iš išorės gaubia dantų paviršius ir saugo dantis, o aparato viduje yra tvirta poliuretano konstrukcija, prie kurios prisitaiko esami dantys ir netaisyklingai dygstantys dantys grąžinami į taisyklingą padėtį.

Kompensuojama esant dantų raidos ir dygimo sutrikimams, įstrigusiems ar suspaustiems dantims (išskyrus trečiuosius krūminius dantis), dantų ir veido anomalijų atvejais (įskaitant neteisingą sąkandį, išskyrus gydymo atvejus, kai yra nustatyta I ar II ortodontinės anomalijos sunkumo grupė). Taip pat nustačius įgimtas veido ir žandikaulių anomalijas bei deformacijas – gomurio nesuaugimą, lūpos nesuaugimą ir įgimtas kaukolės ir veido kaulų formavimosi ydas.

 • Breketų sistema

Breketų sistema - nenuimamas, prie kiekvieno danties vainiko paviršiaus specialiu ortodontiniu cementu klijuojamas ortodontinis aparatas, nešiojamas visą ortodontinio gydymo laiką. Breketų sistema susideda iš breketų, vamzdelių, žiedų, lankų ir papildomų elementų (spyruoklių, mini sraigtų, elastikų, sagučių ir kt.). Lankai tvirtinami prie breketų metalinėmis ar elastinėmis ligatūromis arba specialiais užraktais (beligatūriniai breketai). Papildomi elementai užtikrina saugų dantų padėties koregavimą, skeletinės atramos formavimą ir kitus gydymo veiksmus.

Kompensuojama esant įgimtoms veido bei žandikaulių anomalijoms ir deformacijoms – gomurio nesuaugimui, lūpos nesuaugimui, įgimtoms kaukolės ir veido kaulų formavimosi ydoms. Taip pat esant adontijai, įstrigusiems ar suspaustiems dantims (išskyrus trečiuosius krūminius dantis).

 • Greitojo plėtimo aparatas

Viršutinio žandikaulio greitojo plėtimo aparatas – tai  nenuimamas individualiai dantų technikų  laboratorijoje gaminamas ortodontinis aparatas, skirtas viršutiniam žandikauliui plėsti. Šį aparatą sudaro du-keturi ortodontiniai žiedai, cementuojami ant krūminių ir/ar prieškrūminių dantų, specialusis sraigtas viršutiniam žandikauliui plėsti per viršutinio žandikaulio vidurinę gomurio siūlę ir jungiančioji vielinė ar lieta konstrukcija.

Kompensuojama esant dantų raidos ir dygimo sutrikimams, įstrigusiems ar suspaustiems dantims (išskyrus trečiuosius krūminius dantis), dantų ir veido anomalijų atvejais (įskaitant neteisingą sąkandį, išskyrus gydymo atvejus, kai yra nustatyta I ar II ortodontinės anomalijos sunkumo grupė). Taip pat nustačius įgimtas veido ir žandikaulių anomalijas bei deformacijas – gomurio nesuaugimą, lūpos nesuaugimą ir įgimtas kaukolės ir veido kaulų formavimosi ydas.

 

*Jei ortodontinio gydymo laikotarpis nesibaigia iki vaikui sukanka 18 metų, ortodontiniai aparatai, naudojami ortodontiniam gydymui, ir toliau kompensuojami PSDF biudžeto lėšomis, bet ne ilgiau kaip 5 metus nuo ortodontinio gydymo pradžios.

Gydymą, kurio metu skiriami ir naudojami ortodontiniai aparatai, skiria ir taiko gydytojas ortodontas.

Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis kompensuojamųjų ortodontinių aparatų katalogas

Plačiau apie kompensavimo tvarką skaityti:

Ortopedijos ir kitos techninės priemonės | VLK

SAM 2006-03-31 įsakymas Nr. V-234 "Dėl Ortopedijos techninių priemonių kompensavimo PSDF biudžeto lėšomis tvarkos aprašo patvirtinimo"

Nuotolinės gydytojų specialistų konsultacijos

VUL Žalgirio klinikos gydytojai specialistai nemokamai teikia nuotolines konsultacijas, vadovaujantis SAM 2020-11-10 įsakymu Nr. V-2569.

Nuotoliniu būdu konsultuojami tik klinikos pacientai, kurie:

 • yra drausti privalomuoju sveikatos draudimu,
 • kreipiasi (pakartotinai) po mūsų klinikos gydytojo specialisto kontaktinės konsultacijos to paties ambulatorinio gydymo ar tyrimo epizodo metu,
 • kreipiasi dėl ūmaus sveikatos būklės sutrikimo arba ūminės ligos, arba dėl lėtinės ligos paūmėjimo, arba dėl kitų asmens sveikatos priežiūros paslaugų, kurios gali būti suteiktos be paciento tiesioginio kontakto su gydytoju.

Nuotolinės konsultacijos metu gydytojas specialistas:

 • surenka anamnezę,
 • nustato subjektyvią paciento sveikatos būklę (atsižvelgdamas į paciento ar jo atstovo suteiktus duomenis bei įrašus paciento asmens medicinos dokumentuose),
 • sprendžia dėl tolesnio paslaugos teikimo.

Esant poreikiui gydytojas specialistas gali:

 • paskirti ar pratęsti vaistinių preparatų ar medicinos pagalbos priemonių skyrimą,
 • skirti diagnostines ir (ar) gydomąsias paslaugas, tyrimus ir procedūras,
 • paaiškinti atliktų tyrimų rezultatus bei pagal juos koreguoti gydymą, vaistinių preparatų ar medicinos pagalbos priemonių vartojimą.

Registracija vykdoma darbo dienomis 7.30 – 20.00 val. telefonu (8 5) 272 7334

Su pacientu gydytojas susisieks telefonu.
Laukimo eilės pas gydytojus specialistus

Laukimo eilės pas gydytojus specialistus

Dėmesio! Jei eilė pas Jums reikiamą gydytoją specialistą yra per didelė, Jūs galite pasirinkti kitą gydymo įstaigą, sudariusią sutartį su TLK dėl paslaugų teikimo, kurioje yra mažiausia eilė.

Įstaigų sąrašai pagal teikiamas paslaugas yra pasiekiami Valstybinės ligonių kasos tinklalapyje: https://ligoniukasa.lrv.lt/lt/paslaugos/e-paslaugos/sveikatos-prieziuros-istaigos-ir-paslaugos-visoje-lietuvoje-3