Naujienos

2022 - 06 - 21

Odontologijos studijų krypties studentai praktinius įgūdžius įgis inovatyviai

Viešoji įstaiga Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinika (toliau – Žalgirio klinika) yra Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos viešoji sveikatos priežiūros įstaiga, kurioje vadovaujantis europiniais standartais teikiamos visų lygių asmens sveikatos priežiūros paslaugos, kartu su Vilniaus universitetu vykdomos vientisosios odontologijos ir medicinos krypčių studijos, moksliniai tyrimai, tobulinami sveikatos priežiūros specialistai.

Žalgirio klinika yra pagrindinė odontologijos studijų krypties studentų mokymo bazė. Žalgirio klinikoje yra įrengtos salės ir auditorijos studentų klinikinių ir ikiklinikinių praktinių ir teorinių įgūdžių įgijimui.

Žalgirio klinikoje odontologijos studijų krypties studentai, prižiūrimi gydytojų odontologų, teikia odontologines paslaugas pacientams, kurie išreiškia sutikimą gydytis pas odontologijos studijų krypties studentus – tiek suaugusiems, tiek vaikams. Odontologijos studentai gydo dantų kariesą, šaknų kanalus, atlieka profesionalią burnos higieną ir gydo periodonto ligas, protezuoja,  rauna dantis.

Odontologines paslaugas studentai teikia nemokamai. Pacientams, išskyrus vaikus ir asmenis, besimokančius dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose, profesinių mokyklų dieniniuose skyriuose, kol jiems sukanka 24 metai, ir socialiai remtinus asmenis, kai jie pateikia atitinkamą savivaldybės, kurios teritorijoje gyvena, socialinės paramos skyriaus pažymą, reikia sumokėti tik už gydymo metu sunaudotus vaistus, odontologines ir kitas medžiagas, vienkartines priemones, atsižvelgiant į sunaudotų medžiagų, priemonių kiekį ir jų įsigijimo kainas.

Gydytojas odontologas ortopedas Rolandas Pletkus. VU MF nuotraukos

Odontologijos studijų krypties studentai mokymosi procese pradėjo naudotis virtualios realybės simuliatorius, kurie leidžia efektyviai ruoštis darbui su pacientais ir stiprinti praktinius įgūdžius. Naudodami šias priemones būsimi odontologai gali imituoti visus dantų gręžiamuosius darbus, stebėti savo progresą, taip pat – galimybę praktikuotis naudojant realaus paciento suskaitmenintą atvejį. Plačiau apie tai galite paskaityti paspaudę šią nuorodą https://www.mf.vu.lt/apie-mf/naujienos/33-bendros-naujienos/2662-odontologai-mokosi-naudodami-simuliatorius?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=mf_naujienlaiskis&utm_term=2022-06-15.

Ši mokymo priemonė sudaro sąlygas, kad Žalgirio klinikoje studentai, prižiūrimi gydytojų odontologų, kokybiškas odontologines paslaugas pacientams teiks greičiau ir užtikrinčiau.

Dėl registracijos odontologinėms paslaugoms pas odontologijos studijų krypties studentus Žalgirio klinikoje prašome kreiptis telefonu Nr. (8 5) 272 7334.