Naujienos

2022 - 10 - 11

Ortodontinis gydymas kapomis

VUL Žalgirio klinikoje ortodontinis gydymas gali būti atliekamas skaidriomis tiesinimo kapomis kaip alternatyva gydymui breketų sistema. Trumpai apžvelgsime pagrindinius klausimus, kurie gali kilti pacientui apie gydymą kapomis:

Ar man tinkamas gydymas kapomis?
Gydytojas ortodontas, atlikęs papildomus rentgenologinius tyrimus, išnagrinėjęs diagnostinius modelius, sudaro gydymo planą ir suteikia informaciją, kokie galimi gydymo variantai ir ar konkrečiu atveju galimas gydymas kapomis. Esant sunkiai ortodontinei anomalijai, pavyzdžiui, kai daiginamas retinuotas dantis, kai gydymo plane numatytas dantų šalinimas, dažniausiai gydymas kapomis nėra tinkamiausias variantas.

Ar pranašesnis gydymas kapomis?
Pagrindinis kapų privalumas - lengvesnė asmeninė burnos higiena. Pacientas valgio metu kapas turi išsiimti ir po valgio valytis dantis įprastiniu būdu. Taip pat kapos yra skaidrios, todėl mažiau pastebimos, ypatingomis progomis galima jas išsiimti keletai valandų. Gydant kapomis, pakartotiniai apsilankymai pas gydytoją ortodontą dažniausiai retesni, taip pat pasitaiko mažiau nenumatytų situacijų, kai nukrenta, duria ar atsipalaiduoja ortodontinio aparato dalis.

Kokie gydymo kapomis trūkumai, rizikos?
Pasirenkant gydymą kapomis, labai svarbi paciento motyvacija, bendradarbiavimas. Norint gauti panašų rezultatą kaip gydant breketų sistema, kapos turi būti nešiojamos ne mažiau kaip 22 valandas per parą (išimamos tik valgio metu ir valant dantis). Gydant breketų sistema - gydymas vyksta 24 valandas per parą, nes breketai nenuimami. Būtent todėl pacientas, jeigu jo atveju tinkamas gydymas kapomis, turi įvertinti, ar pakaks motyvacijos nešioti kapas tokiu režimu.

Gydymas skaidriomis tiesinimo kapomis, palyginti su breketų sistema, yra gana naujas  metodas, todėl nuolat atsiranda naujų mokslinių tyrimų ir rekomendacijų šia tema. VUL Žalgirio klinikos ortodontijos poskyrio gydytojai bei gydytojai rezidentai pastaruoju metu gilino žinias apie ortodontinį gydymą kapomis konferencijose  “Dantų tiesinimas kapomis: tikslesnės diagnozės ir gydymo veiksniai” (lekt. gyd. ortodontas A. Pocevičius), “Pažangus dantų tiesinimas kapomis pagrįstais gydymo protokolais” (lektorius Vincenzo D’Anto), “SimplyORTHO Annual Meeting - Porto”. 2022 m. gegužės 27-28 d. gyd. rezidentės Greta Patkauskaitė ir Valdonė Brazdeikytė dalyvavo tarptautiniame kongrese “Odontologijos kompasas” Druskininkuose ir pristatė stendinį pranešimą “Vidutinė ortodontinio gydymo Invisalign skaidriomis kapomis trukmė ir kapų skaičius pagal klinikinę situaciją ir paciento amžių”.

Jeigu turite klausimų, kviečiame užsiregistruoti gydytojo ortodonto konsultacijai ir sužinoti daugiau apie tinkamiausią būdą ištiesinti Jūsų dantis.


https://sabkadentist.com/conventional-braces-vs-clear-aligners/

Parengė: gyd. ortodontijos rezidentė Olga Švedienė, gyd. ortodontė dr. Vilija Berlin