Naujienos

2021 - 04 - 30

2021 m. balandžio 28 d. per LNK žinias buvo parodytas reportažas „FNTT krečia odontologų sektorių“, kuriame buvo pateikta tikrovės neatitinkanti, netiksli, šališka informacija, susijusi su viešąja įstaiga Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinika (toliau – Klinika). Ši informacija pakenkė Klinikos teisėtiems interesams, ypač dalykinei reputacijai.

          Klinika, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo 15 ir 44 straipsniais, pareikalavo, kad LNK nedelsiant teisės aktų nustatyta tvarka paskelbtų paneigimą:

„Paneigimas

          2021 m. balandžio 28 d. per LNK žinias buvo parodytas reportažas „FNTT krečia odontologų sektorių“, kuriame buvo pateikta tikrovės neatitinkanti, netiksli, šališka informacija, susijusi su viešąja įstaiga Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinika. Ši informacija pakenkė Žalgirio klinikos teisėtiems interesams, ypač dalykinei reputacijai.

          Per LNK žinias 2021 m. balandžio 28 d. parodytame reportaže „FNTT krečia odontologų sektorių“ buvo paskelbta, kad „LNK šaltinių duomenimis Žalgirio klinikoje FNTT pareigūnai sukiojosi jau balandžio pirmoje pusėje. Klinikos vadovė bendrauti su žurnalistais vengia. Praeitą savaitę pasirodė informacija apie daugiau kratų odontologų kabinetuose, tačiau tik dabar teisėsaugininkai sutiko pateikti daugiau informacijos. Aiškėja, kad Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos akiratyje ne pavieniai odontologai, o visas šalies odontologijos sektorius. Odontologijos sektoriuje naudojamos įtartinos mokesčių slėpimo schemos, FNTT vertinimu, dominuoja ir kituose pareigūnų atliekamuose ikiteisminiuose tyrimuose. Nustatyti pažeidimai susiję su apgaulingu apskaitos tvarkymu, atlyginimais vokeliuose, galimu gautų pajamų neapskaitymu, kurio tikėtina priežastis – gaunamas neoficialus darbo užmokestis, taip pat dėl didelio darbo užmokesčio atsirandančios prievolės mokėti didesnį nei 5 proc. pelno mokestį. Įtariama, kad pajamos neapskaitomos ir todėl, kad jos panaudojamos neoficialiam darbo užmokesčiui išmokėti. Klaipėdoje FNTT pareigūnai atlieka du didelius tyrimus. Abu susiję su odontologinių prekių naudojimu ir platinimu.“ Šiame reportaže taip pat buvo parodytas Klinikos pastato ir logotipo vaizdas.

          Minėtame reportaže buvo pateikta tikrovės neatitinkanti, netiksli, šališka informacija, nes Žalgirio klinikos atžvilgiu FNTT neatlieka jokių ikiteisminių tyrimų, Žalgirio klinikoje nėra vykdomi reportaže įvardinti teisės pažeidimai ir Klinika nėra įtariama dėl jų vykdymo. Žalgirio klinika minėtame reportaže paminėta, jos pastato ir logotipo vaizdas parodytas be pagrindo, nes ji su reportaže pateikta informacija apie atliekamus ikiteisminius tyrimus nėra susijusi.

          Klinikos vadovė dėl 2021-04-28 buvusio didelio užimtumo su žurnalistais telefonu kalbėti neturėjo galimybės, apie tai LNK žurnalistas buvo informuotas telefonu. Žurnalistai turėjo teisę kreiptis į Žalgirio kliniką raštu ir gauti Žalgirio klinikos rašytinį komentarą, tačiau to nepadarė.“