Žalgirio klinika
 
 
Klinikos centrai

Klinikos įstatai

Struktūra

Privatumo politika

Ataskaitos

Parama

Darbo užmokestis

Viešieji pirkimai

Vidaus tvarkos taisyklės

Paciento teisės ir pareigos

Informacija pacientams

Darbuotojų etikos kodeksas

Projektai

Skelbimai

Siūlome darbą

Korupcijos prevencija

Bendradarbiaujame su Vilniaus
vaikų ir jaunimo dailės mokykla

Informacija apie tarnybines nuobaudas ir paskatinimus

Piliečių chartija

 

 


 

Burnos, veido ir žandikaulių chirurgijos centras

Centro vadovas – doc., m. dr. Linas Zaleckas

Tel. (8 5) 272 83 21
El.paštas: linas.zaleckas@zalgirioklinika.lt

 

Centras įsikūręs Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikoje, kurioje gydomi pacientai iš visos Lietuvos. Čia teikiamos visos burnos, veido ir žandikaulių chirurgijos paslaugos, kai reikalingas operacinis gydymas. Ištisą parą teikiama  skubi ir planinė specializuota pagalba pacientams, patyrusiems įvairias veido ir žandikaulių srities traumas (kaulų lūžius, minkštųjų audinių sužalojimus), sergantiems įvairios kilmės burnos, veido ir žandikaulių srities uždegimais, augliais, seilių liaukų ligomis, viršutinio žandikaulio sinusų patologija, neurostomatologinėmis ligomis, dantų dygimo patologija.

Ypač gerai išvystytas įvairių įgimtų veido vystimosi anomalijų bei įgytų veido deformacijų gydymas. Centre gydoma apie 80 procentų tokių visos Lietuvos pacientų, daugiausiai dėl viršutinės lūpos, viršutinio žandikaulių alveolinės ataugos ir gomurio nesuaugimų, žandikaulių augimo sutrikimų.  Tokiems pacientams  čia atliekamos visos reikalingos operacijos – daromos tiek defektų plastikos likviduojant nesuaugimus bei atkuriant audinių vientisumą, tiek ir įvairios korekcinės bei ortognatinės operacijos (žandikaulių formos ir tarpusavio santykio keitimo, sakandžio korekcijos). Sėkmingai įsisavintas bei taikomas praktikoje ir vadinamas kaulų tempimas – kaulinio audinio distrakcija taikant distrakcinės osteogenezės metodą.

Kiekvienais metais centro stacionaro skyriuose gydoma apie 3,5 tūkstančiai ligonių, kuriems atliekama per  2,5 tūkstančio operacijų. Be to apie 11 tūkstančių pacientų  suteikiama skubi ambulatorinė pagalba.

Į centro sudėtį įeina keturi skyriai – Veido ir žandikaulių chirurgijos I skyriaus (vedėjas – gyd. A. Talijūnas), Veido ir žandikaulių chirurgijos II skyrius (vedėjas – doc.dr. Linas Zaleckas), Veido ir žandikaulių intensyvios terapijos skyrius (vedėja – gyd. I.Purlienė) bei Priėmimo skyrius (vedėja – gyd. J.Martusevičiūtė). Centre kartu su patyrusiais specialistais dirba daug jaunų, gabių ir  perspektyvių  žmonių, siekiančių įvaldyti naujausias gydymo metodikas, tobulinti įvairius gydymo metodus.

Centro gydytojų gretas papildo ir kitų specialybių gydytojai – konsultantai: vidaus ligų gydytojos, neurologė, otorinolaringologai, veido ir žandikaulių chirurgas-onkologas, psichiatrė, okulistė.

Centre vykdomas ne tik gydomasis  bet ir mokslinis bei pedagoginis darbas. Čia rezidentūroje rengiami burnos chirurgai, veido ir žandikaulių chirurgai, vyksta VU Medicinos fakulteto  odontologijos  ir medicinos studentų mokymas, gydytojų praktikų kvalifikacijos tobulinimas.

Be tiesioginės klinikinės ir pedagoginės  veiklos, atliekamas  tiriamasis mokslinis darbas. Skaitomi moksliniai pranešimai Lietuvoje bei užsienyje  vykstančiuose kongresuose, simpoziumuose, konferencijose. Centras glaudžiai bendradarbiauja su Rygos, Rostoko ir Tartu universitetais, vykdomas bendras tarptautinis veido nesuaugimų tyrimas ir gydymo rezultatų palyginamoji analizė. Centro gydytojai tobulinosi Vokietijos, Austrijos, Latvijos, Suomijos, Ukrainos, Didžiosios Britanijos, JAV universitetų ir kitose klinikose.

 
Všį Vilniaus Universiteto ligoninės Žalgirio klinika
Žalgirio g. 117, Vilnius, tel. (8 5) 272 10 31 (šiuo telefonu pacientų registracija nevykdoma),
faks. (8 5) 272 8576, el. paštas info@zalgirioklinika.lt
© 2021. Žalgirio klinika. Visos teisės saugomos. Dizainas ir programavimas: mediaPro