Burnos, veido ir žandikaulių chirurgijos centras

Tai - didžiausias burnos, veido ir žandikaulių chirurgijos centras ne tik Lietuvoje, bet ir  Baltijos šalyse.

Centre ištisą parą teikiama tiek planinė, tiek ir skubi specializuota ambulatorinė ir stacionarinė pagalba pacientams, patyrusiems įvairias veido ir žandikaulių srities traumas (kaulų lūžius, minkštųjų audinių sužalojimus), sergantiems įvairios kilmės burnos, veido ir žandikaulių sričių bei kaklo uždegimais, piktybiniais ir nepiktybiniais augliais, cistomis, seilių liaukų ligomis (akmenlige, augliais), viršutinio žandikaulio ančių patologija, neurostomatologinėmis ligomis, dantų dygimo patologija, smilkininio apatinio žandikaulio sąnario ligomis ir kt. Kiekvienais metais centro stacionaro skyriuose gydoma apie 3,5 tūkstančiai ligonių, kuriems atliekama per  2,5 tūkstančio operacijų. Be to apie 11 tūkstančių pacientų  suteikiama skubi ambulatorinė pagalba.

Seilių liaukų ir žandinių ančių patologijos gydymas atliekamas taikant modernius minimaliai invazyvius chirurginius metodus. Centro gydytojai - seilių liaukų endoskopinės chirurgijos pradininkai Lietuvoje (2013 m.)

Labai gerai išvystytas įvairių įgimtų veido vystymosi anomalijų bei įgytų veido deformacijų gydymas. Čia gydoma virš 80 procentų Lietuvos pacientų dėl viršutinės lūpos, viršutinio žandikaulio alveolinės ataugos ir gomurio nesuaugimų, žandikaulių augimo sutrikimų, kitų veido vystymosi ydų.

Bendradarbiaujant su Vaikų ligonine (VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialas) atliekamos kaukolės formos korekcijos operacijos (kranioplastikos) esant kaukolės smegeninės dalies vystymosi sutrikimams.

Centro darbuotojai nuolat kelia savo profesinę kvalifikaciją, aktyviai dalyvauja bei skaito pranešimus Lietuvos ir tarptautinėse konferencijose.

Esama materialinė centro bazė, gydymo ir diagnostikos procedūroms atlikti skirta šiuolaikiška įranga leidžia taikyti moderniausius gydymo metodus.

Centre vykdomas ne tik gydomasis  bet ir mokslinis bei pedagoginis darbas. Čia rezidentūroje rengiami burnos chirurgai, veido ir žandikaulių chirurgai, mokosi kitų specialybių gydytojai rezidentai (neurochirurgai, otorinolaringologai, okulistai, skubios medicinos gydytojai, genetikai), vyksta VU Medicinos fakulteto  odontologijos  ir medicinos studentų mokymas, gydytojų praktikų kvalifikacijos tobulinimas.