Žalgirio klinika
 
 
Klinikos centrai

Klinikos įstatai

Struktūra

Privatumo politika

Ataskaitos

Parama

Darbo užmokestis

Viešieji pirkimai

Vidaus tvarkos taisyklės

Paciento teisės ir pareigos

Informacija pacientams

Darbuotojų etikos kodeksas

Projektai

Skelbimai

Siūlome darbą

Korupcijos prevencija

Bendradarbiaujame su Vilniaus
vaikų ir jaunimo dailės mokykla

Informacija apie tarnybines nuobaudas ir paskatinimus

Piliečių chartija

 

 


 

Implantacija
 

  INFORMACIJA APIE DANTŲ IMPLANTUS

 
 Dantų implantacijos klausimais VUL VšĮ Žalgirio klinikoje konsultuoja gydytojai:

  Asist. R. Pletkus
  Asist. A. Šaikuvienė

 Registracija telefonu:
  8 (5) 272 73 67
  8 (5) 272 73 34

 
 Dantų protezavimas implantų pagalba

Gydymo dantų implantais koncepcija pradėta taikyti jau septintajame dešimtmetyje. Todėl, kokybiškai suplanavus gydymą, dantų implantai šiandien yra patikima ir saugi gydymo metodika užtikrinanti ilgalaikius rezultatus.

 
 Tradicinių protezų trūkumai

Dantų implantai iš esmės pakeitė požiūrį į dantų eilių defektų atstatymą protezais.
Dantys turintys didelius vainiko defektus, nepalankią kanalų ir periodonto gydymo prognozę buvo gydomi taikant sudėtingus, daug laiko užimančius ir neaiškią ilgalaikę prognozę turinčius gydymo metodus.
Trūkstant dantų ir gaminant tiltinius (dalinius fiksuotus) protezus kaimyniniai dantys turėdavo būti apšlifuoti, juos būdavo sunkiau valyti, dėl to padidėdavo karieso ir periodontologinių ligų rizika. Protezuotų dantų estetika dažnai būdavo nepakankama, o prognozė prastesnė nei pavienių protezuotų dantų.
Didelės apimties, galiniai dantų eilių defektai bei bedančiai žandikauliai tradiciškai buvo protezuojami nuimamomis konstrukcijomis. Tokie protezai buvo mažiau stabilūs ir neestetiški, o pacientų pasitenkinimas dėl protezų atramos į burnos gleivinę buvo nedidelis. Dėl progresuojančios bedančio kaulo rezorbcijos  tokio gydymo rezultatas su laiku prastėdavo. Dėl tų pačių priežasčių naudojimasis pilnais išimamais protezais būdavo ypač nepatogus.

 
 Protezavimo implantais galimybės

Anksčiau minėtas tradicinių fiksuotų ir nuimamų protezų problemas dažnai galima išspręsti panaudojus gydymą dantų implantais. Dantys turintys nepalankią gydymo prognozę gali būti šalinami ir pakeičiami dantų implantais – taip išvengiant sudėtingo, ilgo ir neaiškios prognozės gydymo. Įterptiniai defektai gali būti atstatyti nenušlifuojant atraminių dantų ir sulėtinant kaulo rezorbciją (1 pav.), o galinių defektų srityse išvengiama protezavimo į minkštuosius audinius besiremiančiais nuimamais protezais (2 pav.). Esant ypač dideliems dantų eilių defektams, ant implantų galima protezuoti ir nuimamais protezais (3 pav.)
Implantų platų pritaikymą riboja pašalintų ar neišdygusių dantų srityje esantis nepakankamas kaulinio audinio kiekis ir kokybė, nepalanki minkštųjų audinių būklė ir pan. Esant nepakankamam kaulo kiekiui yra taikomos įvairios kaulo augmentacijos (priauginimo) technikos autogeniniu, alogeniniu ar sintetiniu kaulo pakaitalais. Kaulo regeneracinės technikos gali būti panaudojamos po dantų šalinimo, siekiant pagreitinti žaizdos gijimą ir sumažinti kaulo rezorbciją, atliekant sinuso dugno pakėlimo bei alveolinės ataugos augmentaciją vertikalia ar horizontalia kryptimis.
Kruopštus klinikinės situacijos įvertinimas ir gydymo suplanavimas įgalina implantų pagalba maksimaliai atstatyti kramtymo, kalbos ir estetikos funkcijas.

 


1 pav. Atstatant įterptinį defektą dantų implantais išvengiama kaimyninių dantų šlifavimo ir pasiekiamas ilgalaikis estetiškas rezultatas. 
 
 
 

2 pav. Galiniai dantų eilių defektai galėtų būti protezuojami daliniais išimamais protezais. Dėl geresnės kramtymo funkcijos, estetikos ir pacientui pageidaujant pasirinktas gydymas nenuimamu protezu ant implantų.
 
 


3 pav. Netekus visų dantų minimalus dantų implantų skaičius gali būti panaudotas pagerinti išimamų protezų laikomumą ir naudojimosi jais komfortą.
 
 Gydymo implantais eiga

Gydymas dantų implantais yra invazinė procedūra, todėl pirmiausia atliekamas detalus paciento ištyrimas. Absoliučių kontraindikacijų dantų implantacijai pasitaiko labai retai. Be paciento bendros sveikatos, sąkandžio, kaimyninių dantų būklės ir pan. įvertinimo atliekamas radiologinis tyrimas, padedantis įvertinti kaulo kiekį ir kokybę. Remiantis tuo parenkamas tinkamas implantų skaičius, jų išmatavimai bei nustatoma jų padėtis.
Dantų implantavimo operacijai dažniausiai užtenka vietinės nejautros. Tam, kad implantai būtų įsukti į tiksliai suplanuotą vietą gali būti naudojami įvairūs chirurginiai gidai (plastmasinės specialiai pacientui pagamintos plokštelės su pažymėtomis implantų vietomis). Įprastai pacientai labai gerai toleruoja dantų implantacijos operacijas, dažnai sekančią dieną net nevartoja nuskausminančių vaistų. Pooperaciniame periode pacientams skiriamas antibiotikų kursas.
Protezavimas atliekamas praėjus vidutiniškai 2 mėnesiams po jų implantavimo apatiniame žandikaulyje ir maždaug po 4 mėnesių viršutiniame. Implantai turintys gerą pirminį stabilumą ir tenkinantis kitas reikiamas sąlygas gali būti apkrauti anksčiau nei paminėti terminai arba netgi iš karto po implantų įsukimo. Tokiu atveju, pacientas atvykęs pas odontologą be danties, jau tą pačią dieną iš kabineto gali išeiti su laikinu, o kai kuriais atvejais netgi jau su nuolatiniu (!) protezu ant implantų.

 
Všį Vilniaus Universiteto ligoninės Žalgirio klinika
Žalgirio g. 117, Vilnius, tel. (8 5) 272 10 31 (šiuo telefonu pacientų registracija nevykdoma),
faks. (8 5) 272 8576, el. paštas info@zalgirioklinika.lt
© 2021. Žalgirio klinika. Visos teisės saugomos. Dizainas ir programavimas: mediaPro