Dantų protezavimas PSDF biudžeto lėšomis

Dantų protezavimo paslaugos pacientams kompensuojamos iš PSDF biudžeto lėšų sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka.

Nuo 2022 m. gruodžio 1 d. kompensuojama suma yra:

1. Asmenims, kuriems sukako senatvės pensijos amžius arba pripažintiems nedarbingais arba iš dalies darbingais:

1.1. 670,39 Eur - kurie turi mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties, ir tiems, kuriems diagnozuotas didesnis nei II laipsnio patologinis visų dantų nudilimas (daugiau kaip 1/3 danties vainiko aukščio);

1.2. 2062,70 Eur - kurių bedantis apatinis žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm aukščio (reikalingas gydytojų odontologų specialistų konsiliumas).

2. Vaikams iki 18 metų:

2.1. 342,13 Eur - jei kramtymo sistema dar vystosi, protezuojama naudojant laikinus dantų protezus, pagamintus laboratorijoje ar odontologijos kabinete iš polimerizuojamų polimerų, arba standartinius apsauginius metalinius vainikėlius;

2.2. 2062,70 Eur - jei kramtymo sistema yra iš esmės susiformavusi, protezuojama naudojant ilgalaikių konstrukcinių medžiagų dantų protezus (reikalingas gydytojų odontologų specialistų konsiliumas).

3. Asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos:

3.1. 670,39 Eur - jei po taikyto specifinio (spindulinio ir (ar) chemoterapinio) gydymo burnos ertmėje yra mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties;

3.2. 2062,70 Eur - jei atlikta burnos ertmės, veido ir žandikaulių operacija, kai šalinami minkštieji audiniai ir (ar) atliekama žandikaulių srities kaulo rezekcija (reikalingas gydytojų odontologų specialistų ir atitinkamos srities gydytojų specialistų konsiliumas).

Dėmesio! Viršijus nustatytą kompensuojamą sumą, skirtumą pacientas apmoka savo lėšomis.

Norint gauti dantų protezavimo paslaugas, kompensuojamas iš PSDF biudžeto lėšų, reikia registruotis gydytojo odontologo ortopedo konsultacijai.

Registracija tel. (8 5) 272 73 34

Plačiau apie paslaugų teikimo ir išlaidų kompensavimo tvarką galima pasiskaityti čia