Ortodontija

Ortodontijos poskyryje dirba gydytojai ortodontai – specialistai, baigę odontologijos studijas ir ortodontijos srities specialybinę rezidentūrą. Čia taip pat ruošiami būsimi gydytojai ortodontai. Pagal su rezidentūros vadovu suderintą gydymo planą, vadovui prižiūrint gydymo eigą, gydytojai ortodontai rezidentai gydo ir konsultuoja dalį poskyryje gydomų pacientų.

Ortodontijos poskyrio prioritetai yra konsultacinis darbas ir sudėtingų veido ir žandikaulių anomalijų bei sąkandžio gydymas. Visiems atvykusiems konsultuotis pacientams atliekamas radiologinis ištyrimas, sudaromas išsamus gydymo planas.

Pacientai, kuriems reikalinga kelių specialistų (veido ir žandikaulių, burnos chirurgo, gydytojo odontologo ortopedo, gydytojo periodontologo, gydytojo endodontologo, vaikų gydytojo odontologo) konsultacija, sudaromas kompleksinis gydymo planas.

Pirmasis apsilankymas pas ortodontą rekomenduojamas 7 metų amžiaus vaikams. Šio apsilankymo metu vertinamas dantų užuomazgų skaičius, dantų kaitos eiga, žandikaulių vystymasis, įvertinamas esamas ar ateityje numatomas dantų susigrūdimas, sąkandžio būklė, suplanuojamas reikalingas ortodontinis gydymas, skiriamas priežiūros ir sekimo režimas, kitų gydytojų specialistų konsultacijos, norint išvengti ortodontinių anomalijų atsiradimo ar būklės blogėjimo.

Ortodontinių anomalijų prevencija ar ankstyvas ortodontinių anomalijų diagnozavimas ir gydymas, kai dar vyksta žandikaulių ir dantų augimas, būna lengvesnis, efektyvesnis, trumpesnis ir padeda išvengti sudėtingo ortodontinio gydymo ateityje.