Veido žandikaulių chirurgija

Lietuvoje kasmet gimsta apie 30-40 vaikų su įvairiais įgimtais veido nesuaugimais ir kitomis veido ir žandikaulių srities deformacijomis. Tai sudėtingos veido raidos anomalijos, sutrikdančios estetinę paciento išvaizdą, turinčios įtakos kalbos formavimuisi ir dantų dygimui.

Visapusiška pacientų su veido nesuaugimais reabilitacija yra ilga, sudėtinga ir reikalauja kruopštaus veido ir žandikaulių chirurgų, logopedų, ortodontų, gydytojų-ortopedų (protezistų) darbo. VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio  klinika turi  senas pacientų su veido nesuaugimais reabilitacijos tradicijas.

VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikoje įkurtas Veido nesuaugimų poskyris, vienintelis specializuotas veido nesuaugimus ir veido-žandikaulių deformacijas koreguojantis poskyris Lietuvoje. Čia sistemingai gydoma daugiau nei 80 procentų visos Lietuvos pacientų, kurie yra gimę su veido nesuaugimais.

Šiame poskyryje vyksta nuolatinis tos pačios komandos specialistų bendradarbiavimas, vykdoma klinikinių atvejų dokumentacija, gydytojai stažuojasi ir tobulinasi nesuaugimų gydymo srityje, dalyvauja tarptautiniuose moksliniuose projektuose analizuojančiuose ilgalaikius gydymo rezultatus.

Vaikų su veido nesuaugimais chirurgines korekcijas koordinuoja veido ir žandikaulių chirurgas doc. dr. L.Zaleckas, kalbos korekcijas - logopedė A. Lipnickiene, ortodontinį gydymą ortodontė I. Narbutytė. Gydytojai konsultuoja pacientus kiekvieną trečiadienį nuo 11 val., kiekvienam pacientui sudaromas ir jo tėvams pristatomas individualus gydymo planas. 


Visas chirurginis ir ortodontinis gydymas bei kalbos korekcijos pacientams su veido nesuaugimais kompensuojamas ligonių kasų ir yra nemokamas. Atvykdami i konsultacijas pacientai turi turėti siuntimą veido ir žandikaulių chirurgo ar ortodonto konsultacijai. Pacientų tėveliai plačiau apie veido nesuaugimų gydymą gali paskaityti gydytojų paruoštame informaciniame puslapyje internete tėveliams www.cleft.lt