Žalgirio klinika
 
 
Klinikos centrai

Klinikos įstatai

Struktūra

Privatumo politika

Ataskaitos

Parama

Darbo užmokestis

Viešieji pirkimai

Vidaus tvarkos taisyklės

Paciento teisės ir pareigos

Informacija pacientams

Darbuotojų etikos kodeksas

Projektai

Skelbimai

Siūlome darbą

Korupcijos prevencija

Bendradarbiaujame su Vilniaus
vaikų ir jaunimo dailės mokykla

Informacija apie tarnybines nuobaudas ir paskatinimus

Piliečių chartija

 

 


 

Estetiški dantų protezai per vieną valandą!

 

Gyd. od. ortopedas D. Maciulevičius

Protezavimo poskyris

VU MF Odontologijos institutas

donatas.maciulevicius@zalgirioklinika.com

 

 

Vienas naujausių ir progresyviausių netiesioginių restauracijų gamybos metodų yra kompiuterinis restauracijų modeliavimas ir gaminimas laboratorijoje arba CAD/CAM (angl. computer-aided design and computer-aided manufacturing) procesas. CAD/CAM restauracijų gamyba galima ir gydytojo kabinete, taip sutrumpinamas gydymo laikas, be to išvengiama laboratorinių kaštų, dažnai užtenka tik vieno klinikinio vizito, vieno nuskausminimo, išvengiama laikinų restauracijų gamybos, kaimyninių dantų migracijos ir pan.

Naudojant CEREC 3D (angl. (Chairside Economical Restoration of Esthetic Ceramics) sistemą galima vainikėlių, užklotų, įklotų, laminančių, laikinų vainikėlių bei laikinų tiltų gamyba klinikoje, nesiunčiant darbų į dantų technikų laboratoriją. CEREC 3D sistema yra sudaryta iš 3D optinės kameros optiniams atspaudams gauti ir restauracijos modeliavimui skirtos (CAD) dalies (1 pav.) bei atskiro frezavimo įrenginio (CAM dalis) (2 pav.)

Naudojant CEREC sistemą dantų forma gali būti atkuriama keliais būdais: 1) pagal danties paviršių prieš preparavimą arba laikinus vainikėlius (koreliacinis metodas), 2) taikant veidrodinį priešingos dantų lanko pusės danties atvaizdą, 3) pagal danties formą iš duomenų bazės priartinant ją prie konkrečios klinikinės situacijos, 4) okliuzinio paviršiaus formavimas pagal dinaminę okliuziją. Pagal likusių dantų spalvą parenkamas keraminės medžiagos blokelis, iš kurio restauracija bus frezuojama. Restauracija išfrezuojama per maždaug 10 minučių (!) ir gali būti taikoma burnoje.

Dažniausiai tokiu būdu galima greitai ir efektyviai atstatyti vieno ar kelių dantų vainikų defektus nuolatinėmis restauracijomis (3 pav.). Įgudus tokiu būdu suprotezuoti vieną dantį užtenka vienos valandos, todėl tai labai gerai vertina pacientai. Palyginus CEREC ir lietų aukso restauracijų 10 metų rezultatus statistiškai patikimo skirtumo nenustatyta. CEREC restauracijų išgyvenamumas po 10 metų yra apie 90 procentų. Be nuolatinių protezų gamybos, CEREC sistema gali būti naudojama ir operatyviai ir tiksliai laikinųjų restauracijų gamybai (4 pav.).

Džiaugiamės galėdami pristatyti šią efektyvią gydymo metodiką savo pacientams. Registruotis galite pas gyd. D. Maciulevičių.

 

 

1 pav. 3D optinė kamera ir restauracijos modeliavimui skirta (CAD) dalis.

 

 

2 pav. CEREC MC XL restauracijų frezavimui skirta (CAM) dalis.

 

 

3 pav. 36 d. ir 37 d. vainikų defektų atstatymas naudojant CEREC metodiką (restauracijų paviršius šiuo atveju buvo poliruojamas).

 

 

4 pav. Laikinas 12-22 d. akrilinis tiltas pagamintas pagal CEREC metodiką.

 

 
Všį Vilniaus Universiteto ligoninės Žalgirio klinika
Žalgirio g. 117, Vilnius, tel. (8 5) 272 10 31 (šiuo telefonu pacientų registracija nevykdoma),
faks. (8 5) 272 8576, el. paštas info@zalgirioklinika.lt
© 2021. Žalgirio klinika. Visos teisės saugomos. Dizainas ir programavimas: mediaPro