Žalgirio klinika
 
 
Klinikos centrai

Klinikos įstatai

Struktūra

Privatumo politika

Ataskaitos

Parama

Darbo užmokestis

Viešieji pirkimai

Vidaus tvarkos taisyklės

Paciento teisės ir pareigos

Informacija pacientams

Darbuotojų etikos kodeksas

Projektai

Skelbimai

Siūlome darbą

Korupcijos prevencija

Bendradarbiaujame su Vilniaus
vaikų ir jaunimo dailės mokykla

Informacija apie tarnybines nuobaudas ir paskatinimus

Piliečių chartija

 

 


 

Protezavimo poskyris

Protezavimo poskyryje dirbantys gydytojai odontologai ortopedai yra pripažinti savo srities specialistai, stažavęsi Europos, JAV, Japonijos ir kitų šalių universitetuose ir klinikose. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, dantų netekimo būklė yra susijusi su mitybos, kalbos, estetikos ir sociointegracijos problemomis. Todėl, pacientų gydymas yra viena prioritetinių poskyrio sričių. Čia dirbantys gydytojai, pagal poreikį konsultuodamiesi su kitų sričių specialistais, atstato dantų vainikų defektus, protezuoja sudėtingus dantų netekimo atvejus bei gydo smilkininio apatinio žandikaulio sąnario sutrikimus. Naudojant aukštos kokybės konstrukcines medžiagas gaminami įvairiausių konstrukcijų nenuimami ir nuimami protezai. Poskyrio darbuotojai turi sukaupę nemažą gydymo, panaudojant dantų implantus, patirtį. Pačių naujausių kompiuterinių technologijų dėka (naudojama Cerec 3 sistema), gali būti pagaminami estetiški protezai TIK vieno apsilankymo metu: sutaupomas laikas, nereikia laikinų protezų, plombų, mažesnis diskomfortas, gydymo kaina ir pan.
Ypatingas dėmesys skiriamas konsultacijoms, patarimams kolegoms visoje Lietuvoje ir sudėtingiems burnos reabilitavimo atvejams.
Savo kompetencijos ribose, pagal Vilniaus universiteto nustatytą tvarką kontroliuojami vadovų, ortopedinę odontologinę pagalbą pacientams teikia specialybės rezidentai ir odontologijos specialybės studentai.

Estetiški dantų protezai per vieną valandą!

Vienas naujausių ir progresyviausių netiesioginių restauracijų gamybos metodų yra kompiuterinis restauracijų modeliavimas ir gaminimas arba CAD/CAM (angl. computer-aided design and computer-aided manufacturing) procesas. Veikimo principas. Nuskenavus preparacijos paviršių burnoje arba ant modelio kompiuterio pagalba yra modeliuojamas restauracija (CAD procesas). Po to informacija perduodama į frezavimo įrenginį, kuris iš medžiagos bloko atlieka tam tikrų dimensijų restauracijos frezavimą. Dauguma CAD/CAM įrenginių yra skirti darbui dantų techniko laboratorijoje, tad tokiu būdu pagaminti protezą tradiciškai reikia maždaug 4 vizitų.
CAD/CAM restauracijų gamyba galima ir gydytojo kabinete, taip sutrumpinamas gydymo laikas, be to išvengiama laboratorinių kaštų, dažnai užtenka tik vieno klinikinio vizito, vieno nuskausminimo, išvengiama laikinų restauracijų gamybos, kaimyninių dantų migracijos ir pan.
Naudojant CEREC 3D (angl. (Chairside Economical Restoration of Esthetic Ceramics) sistemą galima vainikėlių, užklotų, įklotų, laminančių, laikinų vainikėlių bei laikinų tiltų gamyba klinikoje, nesiunčiant darbų į dantų technikų laboratoriją. CEREC 3D sistema yra sudaryta iš 3D optinės kameros optiniams atspaudams gauti ir restauracijos modeliavimui skirtos (CAD) dalies (1 pav.)  bei atskiro frezavimo įrenginio (CAM dalis) (2 pav.)
Naudojant CEREC sistemą dantų forma gali būti atkuriama keliais būdais: 1) pagal danties paviršių prieš preparavimą arba laikinus vainikėlius (koreliacinis metodas), 2) taikant veidrodinį priešingos dantų lanko pusės danties atvaizdą, 3) pagal danties formą iš duomenų bazės priartinant ją prie konkrečios klinikinės situacijos, 4) okliuzinio paviršiaus formavimas pagal dinaminę okliuziją. Gaminant vainikėlius, galima rinktis iš keleto dantų formos variantų pagal amžių ir pan. Pagal likusių dantų spalvą parenkamas keraminės medžiagos blokelis, iš kurio restauracija bus frezuojama. Gali būti parenkamas vienos spalvos arba kelių (trijų) spalvų blokelis. Restauracija išfrezuojama per maždaug 10 minučių ir gali būti taikoma buroje. Pritaikyta restauracija gali būti nupoliruojama arba, tais atvejais kai reikia maksimalios estetikos, individualizuojama ją dažant ir glazūruojant. Cementavimui naudojamas dervinis dvigubo kietėjimo cementas.
Dažniausiai tokiu būdu galima greitai ir efektyviai atstatyti vieno ar kelių dantų vainikų defektus nuolatinėmis restauracijomis (3 pav.). Įgudus tokiu būdu suprotezuoti vieną dantį užtenka vienos valandos, todėl tai labai gerai vertina pacientai. Kaip ir visos bemetalės keramikos restauracijos, CEREC protezų gamybai naudojama lauko špato keramika (Vita Mark II, Vita Zahnfabrik) yra žemesnes mechanines savybes už metalų lydinius turinti medžiaga. Visgi, palyginus CEREC ir lietų aukso  restauracijų 10 metų rezultatus statistiškai patikimo skirtumo nenustatyta. Nors cirkonio oksido keramikos mechaninės savybės yra kelis kartus geresnės už lauko špato keramikos, tačiau nuovargio testo metu cirkonio grupėje buvo pastebėtas dažnesnis apdailinės keramikos atskilimas nei Vita Mark II keramikoje. Tyrimų duomenimis dažniausia CEREC restauracijų galima komplikacijos rūšis – keramikos skilimas, o jų išgyvenamumas po 10 metų yra apie 90 procentų.  Be nuolatinių protezų gamybos, CEREC sistema gali būti naudojama ir operatyviai ir tiksliai laikinųjų restauracijų gamybai (4 pav.).
Džiaugiamės galėdami pristatyti šią efektyvią gydymo metodiką savo pacientams. Registruotis galite pas gyd. D. Maciulevičių.


Poskyryje dirbantys gydytojai:

 Gydytojai  Specialybė  Konsultacijų laikas
 Rolandas Pletkus  Gyd.odontologas ortopedas PM III 14:00 - 20:00
NM III 8:00 - 14:00
 Donatas Maciulevičius  Gyd.odontologas ortopedas PM I 9:00 - 14:00
 Vaidotas Sabaliauskas
 Gyd.odontologas ortopedas I 14:00 - 20:00
II 8:00 - 14:00
 Kristina Landzbergienė  Gyd.odontologė ortopedė PM IV 8:00 - 14:00
NM IV 14:00 - 20:00
 Vytautas Bilius  Gyd.odontologas PM II, III 14:00 - 20:00
NM II, III 8:00 - 14:00
 Iveta Jonikaitė  Gyd.odontologas IV 8:00 - 20:00
V 8:00 - 14:00
     
 I, II, III, IV - savaitės dienos
 PM - porinės mėnesio dienos
 NM - neporinės mėnesio dienos

 

 
Všį Vilniaus Universiteto ligoninės Žalgirio klinika
Žalgirio g. 117, Vilnius, tel. (8 5) 272 10 31 (šiuo telefonu pacientų registracija nevykdoma),
faks. (8 5) 272 8576, el. paštas info@zalgirioklinika.lt
© 2021. Žalgirio klinika. Visos teisės saugomos. Dizainas ir programavimas: mediaPro